+372 5656 6330

Kevadine katsumus: katuse puhastamine samblast ning samblatõrje

Jaga
Säutsu
Saada
katusepesu

Kevadkoristuste aeg on käes. Lisaks tubasele põhjalikule suurpuhastusele vajab ka aed korralikku kevadhooldust. Üheks tüütuks parasiidiks koduaias on sammal, mis tihti majakatuseid, vihmaveerenne ja tänavakivisid katab. Kuna samblale meeldib kasvada enamasti põhjakaares, tasub juba täna aias jalutada ning kriitilise pilguga just maja põhjapoolset külge jälgida. Suuremat sambla vohamist saab regulaarse katusepesuga ennetada, kuid probleemi olemasolul tuleb katusega esimesel võimalusel tegeleda. 

Põhjalik katusepesu vabastab katuse samblast 

Olgu maja, saun või suvila – tõhusalt saab katuse samblast puhtaks katusepesuga. Asendamatu abimees on survepesur. Pesu eel tuleb mõned olulised asjaolud enda jaoks läbi mõelda: 

  • Turvalisus. Katusepesu ei ole päris sama mis autopesu – kõrgus nõuab erilisi turvameetmeid. Madalama kaldega katusel toimetamisel piisab turvarakmetest, kuid sügavama kaldega katus eeldab isegi korvtõstuki kasutusvajadust. Vaid õige varustus tagab turvalisuse ja efektiivse katusepesu.
  • Katuse kaitsetöötlus. Sammal ja vetikad on üsna vinsked elanikud, kes ennast igas väiksemas mikropraos püsivalt sisse seadnud. Pärast pesu on katusele mõistlik teha mikroorganismide eest kaitsev hooldus. Katuse ühtlane katmine samblatõrjega likvideerib nähtamatud mikroorganismide jäägid ka sügaval katusematerjalis ja takistab tõhusalt nende kohest tagasiteket. Nii pääsed poole aasta pärast uuest katusepesust! Ilma kaitseta katusepesu jätab katuse pinnale soodsad tingimused koheseks uueks elutekkeks ning pead juba mõne aja möödudes protseduuri uuesti ette võtma.
  • Puhtus. Samblahulk, mis katusel pesitseb, tundub pärast pesu maapinnal oluliselt tüütum. Kui hoone lähedal on iluaed või köögiviljapeenar, tuleb arvestada, et osa samblatükke katuselt mööda hoovi laiali lendab. Kindlasti tasub eos kinni katta pinnad, mida hiljem tüütu ja keerukas mudast puhastada on.

Tegusale perele ei ole katuse puhastamise ettevõtmine midagi uut, kuid kui igapäevaseks kasutamiseks survepesur puudub, kõrgused ebameeldivad on ja samblatükke täis lillepeenar tundub kui halb unenägu, aitab katusepesu professionaalne teenus hõlpsalt soovimatust samblast lahti saada. 

Surven teostab katusepesu koos kaitsetöötlusega nii, et töö on tehtud turvaliselt ja efektiivsete ohutute vahenditega, mis tagavad pikaajalise tulemuse. Seistakse hea ka selle eest, et töökoht kenasti koristatud saaks ning lilled ja juurviljaaed ei kannataks. Tulemused on tõepoolest muljetavaldavad, tutvu meie tehtud töödega

Miks on vaja katust hooldada ja pesta? 

Kuigi maja seisab vundamendil, on just katus kõike vundamendil asuvat kaitsmas. Katusele tekkivale samblale ja värvimuutusele tuleb kriitilise pilguga tähelepanu pöörata, enne kui hilja. 

Vaikselt kuid visalt lõhuvad katusel elavad vetikad ja sammal katusematerjali enda. Veel enam, sammal kogub endasse niiskust ja vett, mis tekitab katusekonstruktsioonidesse ohtliku lisaraskuse. Pikaajaline koormus mõjub hävitavalt kogu majale – me kõik oleme neid viltuseid ja sissevajunud katuseid näinud küll ja veel!

Ja muidugi, kui just pole tegemist sambla- või murukatusega, on sammal katusel lihtsalt kole ning muudab maja üldise väljanägemise hooletuks ning muserdunuks. Katuse vahetus on kulukas ettevõtmine ning vahel tehakse seda ennatlikult. Teinekord piisabki hoopis põhjalikust katusepesust ja samblatõrjest, mis tüütu sambla ja lisaraskuse eemaldab ning katusele hulga kuluefektiivsemalt uue väljanägemise annab. 

Samblased vihmaveerennid – nähtamatu oht sinu kodule

Katuse küljes olevad samblased vihmaveerennid võivad olla kodule sisuliselt nähtamatu oht. Rennidesse kogunenud mustus koormab tuulekastilaudu ning painutab rennide kaldeid, mis omakorda tekitavad ummistusi ning planeerimatut lisaraskust. 

Katusepesu juurde kuulub ka vihmaveerennide survepesu. Rennid jäävad puhtad nii seest kui väljast ning nähtamatu oht saab eemaldatud.

Sinu puhtad katused

Juhul, kui leiad, et pidev katusel turnimine rõõmu ei paku ning kodugaraažist sobilikud hooldusvahendid kauakestvaks katusepesuks puuduvad, ei tasu samblale katusel alla vanduda ja käega lüüa. 

Tüütu probleemi eiramise asemel uuri meie professionaalset katusepesemise teenust Regulaarse samblapesuga pääsed lihtsalt hilisematest remonditöödest ja peatsest katusevahetusest,  olles mureta veel hea mitu aastat

Surven - kes me oleme?

Surven - kes me oleme?

Surven on peamiselt Tartus ja Lõuna-Eestis professionaalset survepesu pakkuv ettevõte. Lisaks pakume kaitsetöötlust erinevatele kivi, fassaadi, betoon ja muude pindade eluea säilitamiseks.

Jätka lugemist

maja müügiks ettevalmistamine

Maja müügiks ettevalmistamine

  Maja müümine võib olla põnev, kuid samas ka väljakutsuv ettevõtmine. Üks oluline osa sellest protsessist on maja väljanägemise parandamine ja potentsiaalsete ostjate ligimeelitamine. Selles

Loe edasi »
Scroll to top